Lajmet e Fundit

Nuk përmbushen nevojat mujore me veshje dhe ushqime më 2020, Shqipëria dhe Mali i Zi me përqindjen më të lartë të popullsisë

Shqipëria dhe Mali i Zi ishin dy vendet më të goditura nga pandemia në vitin 2020 për shkak të varësisë së lartë ndaj sektorit të turizmit.Në Barometrin e Ballkanit që u realizua nga Këshilli i Bashkëpunimit Rajonal, rezultoi se dy vendet kishin......

Auditi i qeverisë zbulon abuzimet me investimet, vetëm 18% e fondeve janë në respekt të ligjit

Nga të gjitha veprimtaritë buxhetore, institucionet publike si në nivel qendror apo lokal, abuzojnë më së shumti me investimet kapitale.Abuzimet përfshijnë mos-respektimin e rregullave dhe ligjit vjetor të buxhetit ashtu edhe fondeve të vëna në......

Rama në Dimal, i bën thirrje qytetarëve: Vaksinohuni, varianti i ri është agresiv

BERAT– Kryeministri Edi Rama u ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që të vaksinohen. Teksa ka qënë në qendrën e vaksinimit në Dimal, bashkë me ministren e shëndetësisë, Ogerta Manasatirliun, ai u shpreh se vetë është vaksinuar dhe nuk ka asnjë......

Bujar Nishani: Lulzim Basha po e vret PD

TIRANË- Ish-presidenti i Republikës, Bujar Nishani, njëherazi edhe një nga kritikët më të fortë të Lulzim Bashës në Partinë Demokratike, ka shpjeguar sot arsyet pse nuk mori pjesë në Kuvendin Kombëtar të PD që u zhvillua të shtunën. Në një shkrim të......

Ngelen jashtë Këshillit Kombëtar të PD kritikët e Bashës

TIRANË– Partia Demokratike ka publikuar listën me emrat e 300 anëtarëve që do të jenë në Këshillin Kombëtar për 4 vitet e ardhshme. Ajo që bie në sy përveç emrave të njohur ësbhtë fakti se disa personazhe të tjerë mungojnë, ndër ta ish-kandidatja......

Erion Veliaj feston diten e specit me gjizë

TIRANE- Kryetari i Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj mori sot pjesë në festën e “Fërgesës” që u zhvillua në mjediset e Kalasë së Tiranës, duke bërë bashkë artizanë dhe restorante tradicionale.Festa lidhet me promovimin e një prej ushqimeve......

Kujtim Gjuzi akuzon Ramën për kopjim

TIRANË– Veprimi i kryeministrit Edi Rama për të mbledhur mbeturinat në Vlorë, sipas Kujtim Gjuzit është i kopjuar nga ai. Deputeti ka ndarë pamjet të Ramës dhe të tijat të dy viteve më para, duke mbledhur mbeturina. Ai shkruan se Rama ka kopjuar......

Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Shkodër

LEZHË– Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin rrugor Lezhë-Shkodër, në afërsi të fshatit Dajç. Dy automjete janë përplasur me njëra tjetrën, fatmirësisht pa të lënduar.Policia ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e......

Kush është Ina Sulejmani, 31-vjeçarja e arrestuar për vjedhje, në 2013 bashkë me burrin grabitën nga i moshuari me biçikletë telefonin ‘Nokia

TIRANË– Ina Sulejmani e cila u arrestua ditën e sotme nga policia në Tiranë ishte shpallur në kërkim për një ngjarje të ndodhur rreth 7 vite më parë në kryeqytet. Në atë vit, një i moshuar u dhunua dhe u grabit nga Sulejmani dhe bashkëshorti i saj.......

Arrestohet 19 vjeçari shkodran me kallashnikov në makinë

SHKODËR– Një 19-vjeçar është arrestuar na policia e Shkodrës, pasi është kapur me armë zjarri me vete. I riu u ndalua nga policia teksa ndodhej si pasagjer në mjetin që drejtohej nga një 17-vjeçar.Pas kontrolleve rezultoi se arma e zjarrit i......