Aktualitet

Arrestohet manjaku seksual që kreu marëdhënieme forcë me të sëmurën mendore.

Një 26 vjeçar nga Fushë Kruja është arrestuar pasi kreu marëdhënie seksuale me dhunë me një grua e cila kishte probleme të rënda të shëndetit mendor. Ngjarja ka ndodhur në vitin 2019 dhe arrestimi është kryer ditët e fundit.Njoftimi i Policisë:"Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale,......

INTERPOLI arreston shqiptarin e shumë kërkuar.

Arrestohet Adrian Rrugeja (Driza) i kërkuar nga shteti Italian për veprat penale  “Trafik të lëndëve narkotike” dhe “plagosje e rëndë me dashje”. I dënuar në mungesë me tetë vite e pesë vite burg.  36 vjeçari u arrestua në lagjen nr.6 në Kavajë.Pritet që të ekstradohet drejt shtetit fqinj për të kryer dënimin e marrë.Njoftimi Tiranë. Finalizohet një tjetër operacion për kapjen e personave në kërkim......

Kapet organizatori i lojrave të fatit në Poliçan. I sekuestrohen shuma të mëdha parash.

Një 46 vjeçar është arrestuar ditën e sotme nga policia pasi organizonte lojrat e fatit online nëpërmjet telefonit. Xh.L. në momentin e arrestimit i janë sekuestruar shuma të mëdha parash dhe një telefon me të cilin kryente aktivitetin kriminal.Njoftimi i Policisë Poliçan : Organizonte lojëra fati nëpërmjet celularit, arrestohet në flagrancë pronari i lokalit. Sekuestrohen një sasi lekësh dhe një aparat......

Shkrumbohet banesa nw Lushnjë, brenda gjendeshin pjesetarë të familjes.

Një banese në Lushnjë është përfshirë nga flakët mëngjesin e sotëm.  Ne banesë gjendeshin gjyshja dhe mbesa që fatmirësisht shpëtuan pa dëme. Pjesëtarët e tjerë të familjes ishin jashtë banesës.Policia dhe zjarrëfiksja mbërriti menjëherë në vendngjarje që bënë të mundur shuarjen e zjarrit.lajmi vijon…  ...