Denoncime

Lirohet “KRIMINELI” i Erzen Breçani!

Në datën 10 qershor të këtij viti Jehon Breçani ,djali i ish Zv. drejtorit të policisë Erzen Breçani aksidentoi një vajzë 24 vjeçare. 19 vjeçari drejtonte një automjet luksoz “Benz S Class” dhe për shkak të shpejtësisë së lartë humbi kontrollin e makinës.Pasojat e përplasjes ishin të tmerrshme, vajza e re u gjymtua duke iu këputur këmba dhe humbi 1/3 e aftësisë së përgjithshme. Menjëherë pas përplasjes në......

Kavaja mbytet në plehra, Redjan Krali nuk e çan kokën

KAVAJË– Ndërkohë që sezoni veror ka nisur dhe temperaturat sa vijnë e rriten, qyteti i Kavajës po ‘mbyet’ nga plehrat. Pamjet e publikuara nga faqja Kavaja Info tregojnë plehrat e derdhura në tokë, që kanë më shumë se katër ditë që nuk pastrohen.Dhe kjo, për faktin e vetëm se Bashkia e Kavajës, që drejtohet nga socialisti Redjan Krali nuk ka paguar për përqindjen e landfillit, në mënyrë të mbeturinat të......

“Je me shqetësime mendore”, si trajtohet qytetarja kur bën kallëzim në polici në Tiranë

TIRANË– Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së martës një skandal që ndodh brenda një komisariati policie, ku disa oficerë policie ofendojnë dhe tentojnë të nxjerrin me forcë një qytetare nga ambientet e policisë. Një qytetare u ankua në emisionin investigativ se disa ditë më parë ka bërë një kallëzim në Komisariatin e Policisë Nr.2. Më pas, ngjarja për të cilën kallëzoi herën e parë ishte agravuar. Qytetares i është......

Mbi ligjin! Në kërkim për 700 mln dollarë mashtrim, si familja Sandesara i shmanget drejtësisë duke jetuar në Shqipëri, askush s’i arreston dot. Ortakëria me biznesmenët e fuqishëm dhe ndikimi në Kosovë

Familja Sandesara, në arrati prej vendit të tyre të lindjes si pasojë e një mashtrimi me vlerë 700 mln USD dhe pastrim parash, ka gjetur mbrojtje në Shqipëri dhe Nigeri. Në një pasdite të marsit 2019, një nga familjet më të pasura hipi në avionin e saj personal për t’u nisur drejt Aeroportit Ndërkombëtar të Tiranës.Sandersaras kanë qenë në kërkim që nga 2017, kur autoritetet në vendin e tyre të lindjes i......

Grida Duma pse nuk akuzoheni për vrasjen e Artan Santo?

7 vite më parë, ish-drejtori i “Credins Bank”, Artan Santo u ekzekutua në një atentat mafioz në ish-Bllok dhe sot e kësaj dite nuk ka asnjë person të akuzuar.Santo u ekzekutua më 26 qershor të vitit 2014. Sapo ai zbriti nga makina për t’iu drejtuar zyrës në selinë qendrore të bankës që drejtonte, dy persona më motor ju afruan dhe e qëlluan për vdekje.Kjo është konsideruar si një prej ngjarjeve më të rënda të......

Safet Bajri mafiozi i pandëshkuar për shkak të lidhjeve me politikën

Safet Bajri është i forti i Shkodrës i akuzuar për vrasje, rrahje, prostitucion, prodhim dhe shpërndarje të lëndëve narkotike, gjobëvenie etj.PORTALI INVESTIGATIV po ju sjell profilin e gangsterit.35 vjeçari njihet si person i rrezikshëm. Me forcën e klanit Bajri ka arritur të marrë në zotërim Velipojën. Arsyeja e vetme e mos dënimit të tij është lidhja me deputetët e Partisë Socialiste Shkodër.Për më......

DENONCIM! KONAD shet ushqime të skaduara

Një denoncim ka ardhur në redaksinë e PORTALI INVESTIGATIV ku një konsumator i shqetësuar ka dërguar foton e një produkti që ka kaluar afatin e skadencës. Problemi është se sipas datës produkti është brenda afatit të përdorimit.MESAZHI:"Pershendetje Portali Investigativ bleva kete gjalpin te konadi dhe shikoni sesi eshte. ka skaduar dhe u shitet njerezve."Ky është një skandal dhe autoritetet përgjegjëse......

Monika Kryemadhi dhe biznesi i saj i kokainës

Në politikën shqiptare nuk mund të gjendet një politikane më e urryer se Monika Kryemadhi. Ende Zonja Kryemadhi nuk e ka justifikuar pasurinë që edhe sheikët do e kishin zili.PORTALI INVESTIGATIV ju pyet publikisht se ku i gjetët paratë për ndërtimin e pallatit në Tiranë?Mos ndoshta me paratë e biznesit të kokainës që transportonit me karrocën e fëmijëve?Për më shumë ndiqni videon e......

290 mijë lekë 1 hektarë në Qerret! Kush është biznesmeni që fitoi ankandin që hapi Krajli i Kavajës!

KAVAJË-Një nga biznesmenët që vepron prej vitesh në Golem ka fituar edhe ankandin e hapur nga Redjan Krajli, kryetari i Bashkisë së Kavajës.Para pak javësh, BoldNews raportoi se cili “oligark” ia kishte vënë syrin një sipërfaqe prej 15 400 metër katrorë në Qerret të Kavajës me një afat prej 20 vitesh. Madje, me çmimin qesharak për vetëm 270 mijë lekë për 1 hektarë në vit. Në ankand ka marrë pjesë vetëm një......

Djemtë problematikë të Tom Doshit

James dhe Marcos janë dy djemtë e politikanit Tom Doshi. Të njohur si gangsterë dhe problematikë. Nuk janë të pakëta rastet kur janë konfliktuar me persona të ndryshëm për shkaqe banale. Në këto konflikte situata ka degraduar deri në përdorimin e armëve, por për shkak të  babit policia ka heshtur.Për më shumë ndiqni videon e mëposhtëme:https://youtu.be/OE6znE2350k...

Marin Mema hajduti i parave të tërmetit

PORTALI INVESTIGATIV guxon të tregojë të vërtetën për gazetarin Marin Mema, i cili nuk është më shumë se një mashtrues ordiner. Në datën 26 nëntor 2019 vendi ynë u godit nga një tërmet i fuqishëm me epiqendër Durrësin. Marin Mema tregon arsyen se pse iu besuan 1.6 milion dollarë për të prekurit nga tërmetiPORTALI INVESTIGATIV pyet publikisht Z.Mema se ku shkuan paratë?Pse pas tërmetit gazetari bleu një......

Vojo Bregu i LSI dhe bëmat e tij të korrupsionit (pjesa e parë)

PORTALI INVESTIGATIV ka vendosur që të denoncojë një prej zyrtarëve më të rëndësishëm në LSI Vojo Bregu.Politikani famoz që përdor faqe në rrjete sociale për gjobëvënie dhe sulm ndaj kundërshtarëve të tij, duket se ka një të kaluar të errët në karrierën e tij politike.Gjatë zgjedhjeve Parlamentare kandidoi për deputet në qarkun Tiranë në numrin rendor 25, por pa sukses pavarësisht parave të tij me......

INVESTIGIM Si Jorida Tabaku i dha vetes leje ndërtimi gjatë kohës si Nënkryetare në Bashkinë Tiranë

Jorida Tabaku është një prej kandidateve të Partisë Demokratike në Tiranë. Karriera e saj politike është po aq e larmishme sa korrupsioni i saj.PORTALI INVESTIGATIV guxon të thotë të vërtetën duke nxjerrë në dukje një skandal të “gocës tironse”.Që Lulzim Basha ishte kampion për leje ndërtimi (jo sa Veliaj) kjo është e ditur prej gjithëkujt, mesa duket këtë ves ia ka ngjitur vartëses së tij në Bashki.Znj.......

Kliko këtu për të gjetur patronazhistin që të ruan

PORTALI INVESTIGATIV ju jep mundësinë që të gjeni patronazhistin ose “fuksin” që ju ruan se cilën parti votoni.Klikoni linkun e mëposhtëm që ta zbuloni:http://patronazhisti.com...

EKSLUZIVE! LUL BERISHA kërkohet në Gjermani ai strehohet në Shqipëri! Policia e Shtetit hesht

LUL BERISHA është kreu i Bandës së Durrësit i shpallur në kërkim për vrasjen e një shtetasi në bashkëpunim me Emiliano Shullazi.Burime shumë të sigurta për PORTALI INVESTIGATIV bëjnë me dije se Mafiozi Berisha nuk ka qenë jashtë shtetit gjatë gjithë kohës që nga arratia. Burimet tona bëjnë me dije se ka qenë në Shqipëri përpara ekzekutimit të Mond Çekiçi.Media jonë ngre pyetje për Policinë e Shtetit:1. A......