Denoncime

Denoncon Petrika Mele aferat korruptive të Ilir Dinellari

Kreu i LSI Korçë, Petrika Mele, vazhdon me sulmet për zyrtarët e Bashkisë së Korçës,ku ditën e sotme,përmes një postimi në facebook ai shprehet se drejtori i Ndërmarrjes së Sherbimeve Publike dhe Gjelbërimit (NSHP) pranë Bashkisë Korçë, Ilir Dinellari është tipiku i personit mashtrues dhe fodull,i cili mashtron banoret e lagjes 10 “blloku i francezëve” në Korçë, duke ju premtuar punësim në Gjelbërimi në këmbim të......

Denoncim! Florenc Hoxha gjobaxhiu që rreh njerëz kot

Ky është Florenc Hoxha ish-shefi i Policisë Bashkiake Tiranë gjatë drejtimit të Lulzim Bashës. I njohur si gjobaxhi i tmerrshëm që brenda një viti si kryepolic ndërtoi tre vila. Ditën e djeshme vazhdoi zakonin që të sulmojë njerëz. Goditi me mjete të forta një qytetar të ndershëm vetëm se voton Partinë Socialiste. Nëse opozita vjen në pushtet përsëri ky gangster do vazhdojë me bëmat e tij. Turp për Lulzim......

Denoncim: Në Spitalin e Vorës nuk ka doreza, denzifektantë dhe maskat.

VORË- Mjekët dhe infermierët e spitalit të Vorës kërkojnë nga Ministria e Shëndetësisë, ndërhyrje pasi institucioni po keqmenaxhohet. Disa shkresa të publikuara nga koordinatori i Lëvizjes Socialiste për Integrim në Vorë, Vojo Bregu, tregojnë problematikat brenda këtij institucioni, ku bluzat e bardha denoncojnë për keqmenaxhim në kohë pandemie, drejtoreshën e institucionit Shkëndije Kuçi.  “Një nga problematikat......

EKSLUZIVE!!! Fotografi tē papublikuara të Fatmir Haklaj

 EKSLUZIVEPORTALI INVESTIGAIV sjell për herë të parë fotografi të papublikuara më parë.Kush ishte Major Fatmir Haklaj?Fatmir Haklaj, familja e të cilit është ákuzuar si një nga përgjegjëset për ngjarjet e ’97-ës në Tropojë. Haklaj, një farmacist në profesion, ka qenë shefi i komisáriatit të policisë së Tropojës gjatë periudhës së trázirave të vitit 1997, por dha dorëheqjen nga ky post menjëherë......

BBC realizon reportazhin sesi grupet kriminale prodhojnë dhe shesin kanabisin

SHBA– BBC ka vendosur në fokus të reportazhit të tyre trafikun e drogës që zhvillohet në Shqipëri e që transportohet në shtete të ndryshme të Europës.E titulluar ‘Pse rruga e madhe e kanabisit në Evropë është kaq e vështirë të mbyllet’ kjo kronikë tregon qartë rrugën që përshkruajnë të gjithë ata persona që transportojnë drogën. Ata shprehen se edhe pse ka kontrollone në dy anët e kufirit, si në Shqipëri apo......

Dekani Artur Sula rrit mirëqenien me paratë e studentëve

Dekani i preferuar i Erion Veliaj nuk kishte si të vepronte ndryshe nga shefi.Studentët e “Fakultetit të Gjuhëve të Huaja” paguajnë tarifë për arsimim, tarifë për listë notash dhe lloj-lloj tarife për çka ti teket Artur Sulës.Me shpresën se me pagimin e këtyre tarifave kushtet do të përmirësohen, Turi sikur i çon në vendin e gabuar.Fotot flasin vetë. Studentët që paguajnë taksat kanë kushte skandaloze......

Kjo është “ushtria” e makinave luksoze të djemve të Tom Doshit(Foto)

Fëmijët e politikanëve shqiptarë janë përgjithësisht më të pikasurit në rrjete sociale për shkak të jetës luksoze dhe makinave të shtrenjta. Edhe pse nuk janë bërë shpesh pjesë e mediave, djemtë e deputetit Tom Doshi e reklamojnë në Instagram jetën e tyre si në përralla.James dhe Marcos tregojnë hapur pasionin për makinat e shtrenjta dhe duket se makinat të gjtihë mbi 50 mijë euro, nuk janë të pakta në numër.......

Kur Qeveria e mbron Top-Channel

Top-Channel i Vjollca Hoxhës dhe Ben Blushit ka kohë që është kthyer neë një kazan mediatik do e quante Kryeministri, veçse ky i fundit ka konsideratë të shkëlqyer sidomos kohët e fundit që e ndihmon me propagandën gebelsiane të Fugës.Pas akuzave të njëpasnjëshme ndaj zyrëtarëve politikë, ku fokus është opozita, qëllimi i të ndjerit Dritan Hoxha për të kthyer Top Media në perandorinë më të fuqishme mediatike ka......

Përse Luana Vjollca nuk merr gjobë për shkelje të rregullave të pandemisë?

Qeveria shqiptare e ka zakon të keq që top-channel dhe mediat qeveritare ti shohi me syrin e nënës, kurse të tjërat me syrin e njerkës.Disa kohë më parë Sonila Meço, moderatorja që drejton Tempora në Ora Neës mori një gjobë absurde sepse në studio ishin dy të ftuar.Ne nuk jemi prokurori apo gjykatë që të japim vendime, ama kur Luana Vjollca ka 40 persona në studio sikur çalon puna diku.Në emisionin e saj......

Pasuria kolosale e dyshimtë e Bes Kallakut

Bes Kallaku është një prej aktorëve të të skenës së humorit, deri ketu ska asnjë problem. Problemi nis kur Besi me një rrogë modeste u kthye në një biznesmen të fuqishëm. Janë të shumta pronat dhe bizneset që zotëron.Lind pyetja. Ku i gjeti paratë?Rroga 500 mijë lekë të vjetëra te “Portokallia” apo koncertet që e ftonin? Kjo është paksa e vështirë sepse pagesa që merrte nuk i kalontë 300 mijë lekë të......

Të adhurosh Ramën të shndërron në Aristokrat/ Nëse nuk beson pyet Elisën dhe Arjolën

Ditën e sotme bëri bujë lajmi se aktorja që adhuron Edi Ramën, Arjola Demiri ka arritur me mundin e djersës së ballit postin e drejtoreshës së kulturës. Po e lexuat mirë, bukuroshja që pretendon të zgjidhet deputete nën siglën e Rilindjes.Kushdo do të pyesi sesi e fitoi vendin e punës apo kush ishte në garë me të, fatkeqsisht aktorja që mastrubohet në skenë e fitoi vetëm.Disa ditë më parë Dermiri deklaroi në......

Denoncim/ Lul Berisha, ky kryemafioz që ka marrë peng Durrësin

Lul Berisha! Sa dëgjojnë këtë emër njerëzit dridhen nga frika, frika se mos ky mafioz do u trokasi në derë dhe mund të hakmerret. Kjo nuk është e vërtetë për Portali Investigativ ne nuk na frikëson krimi apo dhuna e gangsterëve, jemi betuar të themi të vërtetën. Nga sot nis cikli i denoncimit të bandave dhe kapove të tyre.I pari mafioz që ne denoncojmë është Lul Berisha, i arrestuar në 2006, ai u dënua......

Abuzime skandaloze me çmimet e maskave dhe denzifektantët/ ja çmimet

TIRANË– Që prej muajit mars, kur në Shqipëri është raportuar për shpërthimin e pandemisë së Covid-19, çmimet e maskave, dezinfektuesve dhe alkoolit kanë ndryshuar, duke rënduar tek xhepat e qytetarëve.Çmimi i një maske të tillë në farmaci të ndryshme të kryeqytetit kushton nga 20-50 lekë copa. Ndërsa xheli dhe alkooli për duart varion nga 150-200 lekë. Sipas farmacistëve i gjithë ky abuzim është shkaktuar nga......