Investigime

‘Para të errëta’ dhe këshilltarë izraelitë pas zgjedhjeve shqiptare/ Si faqja anonime merrte miliona shikime duke sulmuar Bashën, u zhduk pas 25 Prillit

Tri javë përpara zgjedhjeve të kontestuara parlamentare të 25 prillit, një faqe në Facebook e titulluar ‘Untold Stories of Albania’, publikoi ekstraktin e një interviste televizive të liderit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ku gazetari thotë me humor se gjumi i Bashës ishte kthyer në një çështje elektorale.“Është rutina ime e përditshme. Fle gjumë,” duket se përgjigjet Basha. “Qytetarët e kanë parë se si......

Vojo Bregu i LSI dhe bëmat e tij të korrupsionit (pjesa e parë)

PORTALI INVESTIGATIV ka vendosur që të denoncojë një prej zyrtarëve më të rëndësishëm në LSI Vojo Bregu.Politikani famoz që përdor faqe në rrjete sociale për gjobëvënie dhe sulm ndaj kundërshtarëve të tij, duket se ka një të kaluar të errët në karrierën e tij politike.Gjatë zgjedhjeve Parlamentare kandidoi për deputet në qarkun Tiranë në numrin rendor 25, por pa sukses pavarësisht parave të tij me......

INVESTIGIM Si Jorida Tabaku i dha vetes leje ndërtimi gjatë kohës si Nënkryetare në Bashkinë Tiranë

Jorida Tabaku është një prej kandidateve të Partisë Demokratike në Tiranë. Karriera e saj politike është po aq e larmishme sa korrupsioni i saj.PORTALI INVESTIGATIV guxon të thotë të vërtetën duke nxjerrë në dukje një skandal të “gocës tironse”.Që Lulzim Basha ishte kampion për leje ndërtimi (jo sa Veliaj) kjo është e ditur prej gjithëkujt, mesa duket këtë ves ia ka ngjitur vartëses së tij në Bashki.Znj.......

Kliko këtu për të gjetur patronazhistin që të ruan

PORTALI INVESTIGATIV ju jep mundësinë që të gjeni patronazhistin ose “fuksin” që ju ruan se cilën parti votoni.Klikoni linkun e mëposhtëm që ta zbuloni:http://patronazhisti.com...

EKSLUZIVE! LUL BERISHA kërkohet në Gjermani ai strehohet në Shqipëri! Policia e Shtetit hesht

LUL BERISHA është kreu i Bandës së Durrësit i shpallur në kërkim për vrasjen e një shtetasi në bashkëpunim me Emiliano Shullazi.Burime shumë të sigurta për PORTALI INVESTIGATIV bëjnë me dije se Mafiozi Berisha nuk ka qenë jashtë shtetit gjatë gjithë kohës që nga arratia. Burimet tona bëjnë me dije se ka qenë në Shqipëri përpara ekzekutimit të Mond Çekiçi.Media jonë ngre pyetje për Policinë e Shtetit:1. A......

EKSLUZIVE: Vetëm një dhëmb i Elvis Naçit kushton 900 dollarë me metodën moderne të zbardhimit

Elvis Naçi është imami "bamirës" që me paratë e të tjerëve dhuron shtëpi, ushqime e të tjera të mira materiale.Disa kohë më parë dha një intervistë për Adi Krasta në Syri TV. Deri tani është në rregull, problemi nis kur buzëqesh.Bamirësi ka përdorur metodën "Veneers" që kushton jo pak, plotë 900 dollarë për dhemb.PORTALI INVESTIGATIV ju drejton pyetjen publike Z. Naçi se ku i gjetët ju paratë për luksin......

EKSLUZIVE! Denis Dyrnjaja “shkrin pasurinë” në kazino

Gazetari Denis Dyrnjaja ka një ves të keq që po i kushton shtrenjtë. Së fundmi është parë përsëri në kazino.Sipas burimeve tona gazetari i Top Channel po e firon pasurinë e fituar me kaq shumë mund me lëpirje ndaj pushtetit.Çfarë bën kështu more Denis?!!!...

Mafia shqiptare, instrumenti i politikanëve të babëzitur

Mafia shqiptare, instrumenti i politikanëve të babëzitur Nga Gesard HaziziMafia quhet grupim i strukturuar kriminal me qëllim përfitimin dhe pasurimin në rrugë ilegale. Shpesh grabiqarët e mafias “ndihmojnë” individë të veshur me pushtet politik me vota, para etj Qëllimi i vërtetë këtij investimi është marrja e garancisë se do të jenë të paprekshme interesat e klaneve të tyre mafioze. Ndryshimi i mënyrës së......

INVESTIGIMI/ Zbulohet profili i bosit nga Vlora, Artur Shehu, jeta dhe pronat e tij luksoze

Nga banesa e tij me pamje nga laguna piktoreske e Nartës në jug të Shqipërisë, 72-vjeçari Jorgaq Subashi mund të hedhë një sy tokës që iu dha në 1993 si pjesë e përpjekjes së qeverisë për të kthyer pronën e kapur nën sundimin komunist. Por ai nuk lejohet të jetojë në të.Pothuajse tre dekada pasi e fituan tokën përsëri, Subashi dhe 34 bashkëfshatarë të tij ende nuk i kanë marrë aktet e tyre të pronës. Ata mbeten......

EKSLUZIVE!!! Fotografi tē papublikuara të Fatmir Haklaj

 EKSLUZIVEPORTALI INVESTIGAIV sjell për herë të parë fotografi të papublikuara më parë.Kush ishte Major Fatmir Haklaj?Fatmir Haklaj, familja e të cilit është ákuzuar si një nga përgjegjëset për ngjarjet e ’97-ës në Tropojë. Haklaj, një farmacist në profesion, ka qenë shefi i komisáriatit të policisë së Tropojës gjatë periudhës së trázirave të vitit 1997, por dha dorëheqjen nga ky post menjëherë......

Denoncim/ Lul Berisha, ky kryemafioz që ka marrë peng Durrësin

Lul Berisha! Sa dëgjojnë këtë emër njerëzit dridhen nga frika, frika se mos ky mafioz do u trokasi në derë dhe mund të hakmerret. Kjo nuk është e vërtetë për Portali Investigativ ne nuk na frikëson krimi apo dhuna e gangsterëve, jemi betuar të themi të vërtetën. Nga sot nis cikli i denoncimit të bandave dhe kapove të tyre.I pari mafioz që ne denoncojmë është Lul Berisha, i arrestuar në 2006, ai u dënua......

10 thënie nga Zigmund Frojdi

10 thënie nga Frojdi1- Qytetërimi zuri fill kur një person i zemëruar hodhi fjalën në vend të gurit.2- Sa i guximshëm bëhet njeriu, kur është i sigurtë se e duan.3- Një qytetërim që lë një numër kaq të madh të pjesëtarëve të tij të pakënaqur dhe i çon ata në revoltë nuk e ka merituar dhe nuk e meriton të ekzistojë.4- Njeriu nuk ia arrin t’i eleminojë komplekset e tij, por pajtohet me to: ato ligjërisht e......