Satirë

Ilir Meta lëpin b*thën e Edi Ramës për të qendruar President

Presidenti Ilir Meta gardiani i Kushtetutës, ai që ngre popullin, ai që sfidoi pushtetin diktatorial të Edvin Kristaq Rama sot iu ul në gjunjë pas zgjedhjeve të 25 prillit.Ku është ai politikani gango që zuri me grushta policët dhe që bërtiste nëpër studio televizive?Disa ditë më parë dekretoi Qeverinë e Edvin Kristaq Rama, që për Redaksinë e Portali Investigativ është forma e latuar dhe zbukuruar e......

Historia erotike e Edi Ramës dhe Elisa Spiropalit në jug të vendit

Histori RozëNë korrik të vitit 2017 Edi Rama arriti të mundte i vetëm dy partitë më të mëdha opozitare. Për këtë fitore vendosi të mblidhte ekipin e tij fitues në një prej resorteve më të njohura në jug të vendit.Atë ditë Elisa Spiropali që do të emërohej në shtator ministre, kishte veshur një dekolte të hapur dhe ishte përgatitur për të "bindur" shefin.Gjatë drekës, iafrohet dhe iulet në prehër t'i......

Operacioni i hundës së Monës kushton më shumë se shtëpia jote / Ja sa kushton

Drejtuesja e LSI, Monika Kryemadhi dikur ishte e shëndoshë, nuk i dukej qafa, hunda sa nje domate, buzët e holla si letër etj etjAjo që e bëri të ndryshojë pamjen je ti. Po pikërisht ti me taksat dhe paratë ë e tua i sponsorizove operacionet e hundës, vitheve, balonin gastrik, veshët buzët, vithet, trajtimin anti celulit dhe çfarë dreqin ka fut në trup për tu dukur simpatike.Po sa kushton një operacion......

Monika Kryemadhi pse nuk po “llap” më në media?

Monika Kryemadhi një prej politikaneve femra/burra më të urryera në Shqipëri, është strukur në vilat e saj në Lalëz duke qarë me dënesë për humbjen e turpshme në 25 prill. Mona pas shpalljes Non-Grata të Berishës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe shkarkimit të Metës , çuditërisht nuk po flet më në media apo të bëjë statuse të dështuara facebook-u që u kërkon militantëve të saj të bëjnë like.Po pse o......

TËRMET! Kujtim Gjuzi gati të marrë mandatin e deputetit

Kujtim Gjuzi do të mbahet mend si një nga deputetët më qesharakë në historinë e Parlamentit Shqiptar. Pas djegies së mandateve nga Partia Demokratike, finoku pranoi mandatit edhe pse kishte vetëm 10 mijë lekë në xhep, deklaratë kjo që tronditi të madh e të vogël.Në 25 prill Partia Konservatore garoi për të marrë pushtetin. Duket se deri diku ia kanë arritur qëllimit.Kujtim Gjuzi ka mbledhur fiks dy vota në......

B*tha e Ramës kushton miliona euro çdo ditë!

Shkrim nga G. H.Edhe dy ditë na ndajnë nga zgjedhjet e 25 prillit, ku me siguri do fitojë opozita pas degjenerimit të shtetit pas pothuajse 8 vitesh.Po sa na kushtuar një Kryeministër palaço me çitjane?Ne kemi aktualisht: 9 miliardë Euro borxh të shkruar. 2.2 miliardë Euro detyrime konçesionare. 1.2 miliardë Euro borxh të parashikuar (viti 2020) 600 milionë Euro detyrime të prapambetura ose konflikte......