Aktualitet
Mbolli kanabis në oborr, arrestohet 53 vjeçari nga Tepelena

Mbolli kanabis në oborr, arrestohet 53 vjeçari nga Tepelena

Policia e Tepelenës ka arrestuar një 53-vjeçar pasi ka tentuar të kultivojë kanabis.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të kontrollit në territorit me qëllim parandalimin, evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar dhe goditur një rast të kësaj veprimtarie kriminale.

Në përfundim të veprimeve hetimore, u arrestua në flagrancë shtetasin Q. Ç., 53 vjeç, banues në Tepelenë, pasi në oborrin banesës ky shtetas ka tentuar të kultivojë bimë narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme.

Asnjë Koment