Aktualitet
Merr zjarr pylli në Fier, ja si paraqitet situata

Merr zjarr pylli në Fier, ja si paraqitet situata

Një sipërfaqe pylli është përfshirë nga flakët ditën e sotme në fshatin Gjyshaj në Fier. Flakët kanë përfshirë drurët frutorë dhe sipërfaqet me bimësi.

Banorët kanë ndërhyrë me mjete rrethanore për fikjen e zjarrit. Pritet që nga momenti në moment të ndërhyjnë forcat zjarrëfikëse për të bërë të mundur shuarjen e flakëve.

Asnjë Koment