Aktualitet
Sabrina Begaj u rrëmbye para se të vritej

Sabrina Begaj u rrëmbye para se të vritej

ushëriri i Sabrina Bengajt, 23-vjeçares së vrarë nga bashkëshorti i saj Elton Metaj ka treguar se përveç gjakut, ditën e krimit ka gjetur në tokë dhe bukën që po hante e reja në atë moment.

Në një prononcim nga sheshi ku po protestohet dhe kërkohet drejtësi, kushëriri i Bengajt shton se vajza nuk ështëe martuar me dëshirë por është rrëmbyer nga Elton Metaj, njeriu që e vrau. Sipas tij, Metaj dhe e ëma e gënjyën Bengajn dhe bënë që të largohej në shtëpinë e tyre.

“Lajmet janë të rreme, s’jemi nga ata që i martojmë vajzat fëmijë. Përveç gjakut gjetëm edhe bukën të hedhur në tokë. Vajzën e kanë rrëmbyer, e gënjeu ish-burri dhe nëna e tij,”- tha kushëriri ndër të tjera.

Asnjë Koment