Aktualitet
Silvio Berlusconi shtrohet në spital

Silvio Berlusconi shtrohet në spital

Lideri i Forza Italia dhe ish-presidenti i AC Milanit tashmë i Monzës, Silvio Berlusconi, u shtrua në Spitalin Kardiologjik të Principatës së Monakos për analiza të hollësishme. Burime nga partia sigurojnë se këto janë vetëm kontrolle rutinë dhe se Cavalieri “do të shkojë në shtëpi brenda disa ditësh”.Shtrimi në spital u vendos nga mjeku i besuar i Berluskonit, Alberto Zangrillo, i cili shpjegoi për Ansa: “Vendosa shtrimin në spital për një problem aritmologjik të zemrës. Të hënën shkova urgjentisht atje ku banon përkohësisht presidenti, në Jug të Francës, për shkak të një përkeqësimi dhe unë vendosa shtrimin në spital në Monaco sepse nuk e konsiderova të matur të përballonte transportin për në Itali”.

Asnjë Koment