Elbasan

Vdes fëmija 6 vjeç nga Elbasani në aksident

Një 6-vjeçar ka humbur jetën në qytetin e Elbasanit. I mituri u rrëzua aksidentalisht ditën e sotme nga ballkoni i katit të gjashtë, duke gjetur më pas vdekjen në spital. Fëmija me inicialet O.L ra nga kati i 6-të, në pallatin që ndodhet në lagjen ’28 nëntori’, rreth orës 15:50. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë.NJOFTIMI I POLICISË:Më datë 22.09.2021,rreth orës 15:50, në......

Aksident i rëndë në Elbasan, një i plagosur

Një fuoristradë që qarkullonte në aksin e rrugës kombëtare Librazhd-Elbasan është aksidentuar dhe për pasojë drejtuesi i saj ka mbetur i plagosur.Ngjarja ndodhi në fshatin Labinot Fushë rreth orës 07:45. Gazetari Fatmir Popoja raporton për ‘BalkanWeb’ se mjeti ka dalë nga rruga dhe për pasojë ka përfunduar në një kanal. Aksidenti është favorizuar dhe nga reshjet e shiut.Mësohet se drejtuesi i automjetit ka......

Vijojnë zjarret prej tre ditësh në Elbasan

Prej tre ditësh, në Shushicë të Elbasanit flakët kanë pushtuar vendin.Shuarja e zjarrit nuk është bërë e mundur as pas ndërhyrjeve të zjarrfikësve.Gjatë ditës së sotme, një mjet zjarrfikës po punon për shuarjen e flakëve së bashku me dy foristrada, 11 zjarrfikës dhe banorët e zonës.Zjarri i madh përfshiu kodrat e fshatit të Shushicës dy netë më parë dhe mendohet të ketë qenë i qëllimshëm. Nuk ka rrezik......

Bie zjarr në Elbasan, tymi mbulon qiellin

Një vatër e re zjarri është regjistruar në majën e malit të Bukanikut në Elbasan. Mësohet se zjarri ka marrë përmasa të mëdha falë zonës së pyjëzuar dhe erërave të forta.Ndërkohë që në vendngjarja zjarrfikësit nuk kanë shkuar ende për shkak të terrenit të vështirë dhe për të bërë të mundur izolimin dhe shuarjen e flakëve është kërkuar ndërhyrje nga ajri.Shkaqet e zjarrit nuk dihet ende, nëse ka qenë një......

Arrestohet i shumëkërkuari nga Elbasani

Një 45-vjeçar i identifikuar si Kelmend Kruja është vënë në pranga nga Policia e Durrësit. Mësohet se Kruja, banues në Elbasan ishte dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë, me 3 vjet burgim për veprën penale “Mashtrimi”. Ai akuzohet se dy herë kishte marrë makina me anë të mashtrimit dhe nuk i kishte kthyer më.Njoftimi i policisë:Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës, në vijim të punës për kapjen......

Aksident i rëndë në Elbasan, dy të plagosur

Një aksident me dy të plagosur është regjistruar sot në Elbasan. Ngjarja ndodhi në aksin Elbasan-Funar. Burime për BalkanWeb bënë me dije se një automjet ka dalë nga rruga duke përfunduar në përrua dhe për pasojë dy persona janë plagosur.Mësohet se të plagosurit janë transportuar me urgjencë në spital, ndërsa një prej tyre ndodhet në gjendje të rëndë për jetën.Deri më tani nuk dihen rrethanat e ngjarjes në......

A po bashkëpunon policia e Elbasanit me krimin? Skenari me tre oficerët që morën 100 milion lekë për vrasjet mafioze, informuan ekzekutorët e Emiljano Ramazanit dhe Regis Runajt

ELBASAN– Elbasani është një ndër qarqet me nivelin më të lartë të kriminalitetit sa i përket vrasjeve mafioze dhe trafikut të drogës dhe duket se kjo nuk ndodh rastësisht. Mpleksja e oficerëve të lartë të policisë me elementë kriminalë duket se ia ka dorëzuar qytetin bandave duke prerë në besë qytetarët, të cilëve tashmë iu duket vetja sikur janë banorë të ndonjë qyteti meksikan ku lufta mes karteleve të drogës......

Breshër në Elbasan, dëmtohen të mbjellat

ELBASAN- Një stuhi breshëri ka rënë pasditen e sotme në Elbasan. Mesohet se madhësia e kokrrës breshërit ka qënë e madhe, duke dëmtuar kështu disa hektarë të mbjellash.Dëmet më të mëdha kanë qënë në njësinë adiministrative Tregan. Në fshatin Muçaj janë dëmtuar rreth 150 hektarë ullishte dhe 20 hektarë vreshtari. Stuhia fillimisht filloi me shi dhe më pas u shoqërua nga breshëri, dhe zgjati rreth 20......

Sherr me thika në Elbasan

ELBASAN– Një person ka mbetur i plagosur me thikë mbrëmjen e sotme në qytetin e Elbasanit. Burime për Portali Investigativ bëjnë me dije se bëhet fjalë për 30-vjeçarin Enea Zylfullari, i cili është qëlluar me thikë.I riu ka marrë plagë të rëndë nga mjeti prerës, ndaj edhe është dërguar me urgjencë në spitalin e Elbasanit për të marrë ndihmën e parë mjekësore. Dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas një konflikti të......

Arrestohet 44 vjeçari për dhunë ndaj oficerëve të policisë

ELBASAN– Një 44-vjeçar në Elbasan ka rënë në prangat e policisë, pasi u konstatua duke kryer ndërtime pa leje në fshatin Bradashesh. Policia bën me dije se se në momentin e ndërhyrjes së policisë bashkiake, 44-vjeçari ka ushtruar dhunë ndaj njërit prej tyre.Njoftimi i policisë:Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasin:S. Ll., 44 vjeç, banues në......

Operacion anti-drogë në Elbasan, arrestohen tre persona

ELBASAN–  Një tjetër operacion-anti drogë është zhvilluar në Shqipëri në ‘sezonin e kanabisit’. Këtë herë, shenjestra ishte Elbasani, ku policia ka arritur të godasë tentativën për kultivimin e bimëve narkotike.Në kuadër të këtij operacioni, janë arrestuar 3 persona, të identifikuar si Mevlan Balla 32 vjeç, Dashamir Balla 39 vjeç dhe Federik Gaçi 47-vjeç, pasi tentuan të kultivonin kanabis në një zonë të......

ZBARDHET aksidenti në Elbasan/ Gruaja u hodh nga autobusi? Policia ndryshon VERSION: Arrestohet shoferi, kreu manovra të rrezikshme, pasagjerja u rrëzua

ELBASAN– Policia e Elbasanit ka arrestuar shoferin e autobusit që u aksidentua mbrëmjen e djeshme. Ata bëjnë të ditur se ishte shoferi, Dritan Pasha ai i cili bëri manovra të rrezikshme, e që sollën dhe vdekjen e një 47-vjeçareje. Fillimisht u raportua se gruaja u hodh nga autobusi për të shpëtuar, mirëpo policia bën të ditur se ishin manovrat e rrezikshme të shoferit që sollën rrëzimin e pasagjeres nga mjeti. Për......

LAJMI I FUNDIT! Vrasje në Elbasan

Gjendet një person i vdekur në zonën e njohur si “Ura e Shkumbinit”. Dyshohet se personi ka rënë nga një lartësi.vijon…...

Arrestohen dy shpërndarës kokaine në Elbasan

ELBASAN– Policia e Elbasanit ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla.Arrestohen në flagrancë dy shtetas që posedonin dhe shpërndanin lëndë narkotike, doza me lëndë narkotike kokainë, 2 aparate celular, një peshore e vogël elektronike dhe para të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.NJOFTIMI:Në vijim të punës për goditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së......

Përfshihet nga zjarri furra e bukës në Elbasan

ELBASAN- Një furrë buke është përfshirë nga flakët në qendër të qytetit të Elbasanit.Për fat të mirë nga flakët nuk ka patur lëndime në njerëz, por ka dëme të mëdha materiale.Flakët kanë rrezikuar edhe disa objekte që janë ngjitur me furrën e bukës. Forcat zjarrfikëse dhe policia ndodhen në vendngjarje.Paraprakisht dyshohet për një defekt në sistemin elektrik që mund të ketë shkaktuar......