Incident

Incident diplomatik! Kryeministri malazez Krivokapiç s’lejohet të hyjë në Hanin e Hotit

Kryeministri i Malit të Zi, Zdravko Krivokapiç nuk ka mundur që të futet përmes rrugës tokësore në Shqipëri, duke u detyruar që të ndjekë rrugën ajrore për të qenë pjesë e drekës që është shtruar për kancelaren Angela Merkel në Tiranë, në kuadër të turit të saj përshëndetës në Ballkan. Mediat malazeze raportojnë se kryeministri Krivokapić është nisur drejt Shqipërisë për takimin me kancelaren Merkel, pasi ishte......

Po pastronte armën, vetëplagoset padashje 85 vjeçari

MAT– Një 85-vjeçar është vetëplagosur mbrëmjen e djeshme. Ngjarja ka ndodhur në Mat, aty ku i moshuari me inicialet D.H po pastronte armën e tij. Ai ndodhej në një ambient pranë banesës së tij, në kohën kur është vetëplagosur me armë zjarri.Menjëherë pas plagosjes ai është dërguar në spital për të marrë ndihmën e duhur mjekësore.“Në orët e vona të mbrëmjes datë 16.05.2021, është dërguar në spital për të......

Policia jep njoftimin zyrtar për personin që tentoi të vetëdigjej gjatë faljes së Namazit

TIRANË– Pas indicentit në sheshin ‘Skënderbej’, ku një person tentoi të vetëdigjej me benzinë, policia ka dhënë informacionin zyrtar.Blutë bëjnë me dije se 40-vjeçari ishte lyer me benzinë dhe kishte qëllim të vetëdigjej. Ai është ndaluar nga disa qytetarë, më pas është shoqëruar në komisariat.Njoftimi i policisë:Tiranë/Informacion paraprak; Më datë 13.05.2021, rreth orës 07:05, në sheshin “Skenderbej”......

Incidenti në ceremoninë e faljes, Komuniteti Mysliman: Person në kushte të rënduara

TIRANË– Pas incidentit të rëndë ku një person tentoi të vetëdigje me benzinë gjatë faljes së namazit, ka reaguar edhe një përfaqësues nga Komuniteti Mysliman Shqiptar, duke thënë se ai nuk është një prej besimtarëve, ndërsa aktin ekstrem tentoi ta merrte nën kushte të renda psikike.Sot është ditë feste, ditë gëzimi dhe ngjarje të tilla nuk i shërbejnë mesazhet të kësaj feste.Problemeve mendore të një personi......

Incident në Lukovë, kryeplakut i çajnë gomat dhe i shkruajnë voto PD

VLORE- Një incident është shënuar në fshatin Lukovë, ku disa persona ende të paidentifikuar kanë dhunuar makinën e kryeplakut. Ata kanë gërvishur mjetin nga jashtë, i kanë çarë gomat si dhe kanë shkruar me sprajt “PD, VOTO PD”. Incidenti është shënuar një ditë pas një breshëri të shtënash në një lokal, që sipas demokratëve është bazë e tyre në Vlorë.Ndërkohë që java e fundit e fushatës është e tejmbushur me......

Çfarë po ndodh në Elbasan? Digjet selia e PS

ELBASAN– Një tjetër incident është shënuar në qarkun e Elbasanit. Kësaj herë, flamurit të Partisë Socialiste në Cërrik i është vënë flaka.Pasi kanë pikasur gjithë çfarë ka ndodhur, zyrtarë të PS në zonë kanë njoftuar Policinë e Shtetit, të cilët kanë nisur punën për identifikimin e autorëve.Ngjarja ka ndodhur disa ditë pas konfliktit fizik në Labinot të Elbasanit, mes kandidatit për deputet të Partisë......