Aktualitet
Tërmeti 6 ballë në Australi, shihni se si skifteri ndjen lëkundjet dhe reagon (VIDEO)

Tërmeti 6 ballë në Australi, shihni se si skifteri ndjen lëkundjet dhe reagon (VIDEO)

Një tërmet i fuqishëm me magnitutë 6.0 ballë të shkallës rihter, ka tronditur banorët e Melburnit të mërkurën.

Fatmirësisht, nuk kishte raportime për të lënduar, por vetëm dëme material. Në një video të publikuar në rrjete sociale, shihet se si një skifter ndjen lëkundjet dhe hidhet i frikësuar nga tërmeti i tij.

Video u sigurua nga Mirvac Group, menaxher prone për ndërtesën 34-katëshe të njohur si Qendra Optus, e vendosur në rrugën Collins.

Melbourne earthquake reaction video, starring one of the Peregrine Falcons atop of our 367 Collins Street building.

 

 

Thanks to eagle-eyed (falcon-eyed?) twitter user @maggiepayne_ for spotting it.

The Falcon Livestream continues at https://t.co/WX7VM7akOe pic.twitter.com/HQclWxPOjt

— Mirvac (@Mirvac) September 22, 2021

Asnjë Koment